مراقبت از درب داخلی منزلتان را فراموش نکنید

درب ضد سرقت E-2013
درب ضد سرقت ارزان استان گلستان گرگان
ژانویه 12, 2020
درب داخلی
انتخاب درب تمام چوب داخلی ساختمان
ژانویه 14, 2020
درب داخلی چوبی

درب داخلی چوبی

درب داخلی ساختمان یکی از جنبه های زیبایی و کاربردی دکوراسیون منزل است ، چیزیست که هر خانه ای به آن احتیاج دارد و خانه ی شما را ایمن میسازد ،جریان طراحی را تقویت میکند و ارتباط بین اتاق ها را بهبود میبخشد و اجازه ی دخالت به دیگران در حریم خصوصی شما را نمی دهد.

اگر چه انتخاب صحیح و درست رنگ و مدل درب داخلی نقطه شروع خوبی است اما در همین نقطه متوقف نمیشود و ادامه پیدا میکند ،درب داخلی منزل هم مانند بسیاری از وسایل نیاز به تقویب و مراقب دارد تا اطمینان حاصل شوید که درب های شما مرتب و تمریز به نظر می رسد که غافل شدن از آن ضرر هایی به دنبال دارد ، برای کمک به شما و درک بهتر ضروریات مراقب و نگهداری درب داخلی ، در اینجا به راهنمایی ساده از سه نکته ضروری و مهم درب داخلی میپردازیم ، در ادامه خواهید خواند که چگونه درب داخلی خود را تمریز و براق نگهدارید.

درب داخلی

درب های داخلی معمولاً به نگهداری بسیار کمتری نسبت به درب های خارجی احتیاج دارند ، بنابراین مراقبت از آنها باید نسبتاً آسان باشد. به عنوان مثال ؛ درب های داخلی حمام و درب های آشپزخانه ممکن است نیاز به مراقبت بیشتری داشته باشند زیرا در یک محیط مرطوب تر نسبت به بقیه ی مکان ها مانند درب داخلی اتاق استفاده می شود. اگر وقت خود را برای نگهداری دربهای جدید خود می گیرید ، این را مطمعن باشید که سالیان سال درب داخلی شما همانند اولش کار میکند بدون هیچ خرابی و پوسیدگی “پس از مراقبت درب های داخلی خود غافل نشوید”

3 نکته مهم برای مراقبت و نگهداری از درب داخلی

1.هر چند مدت یکبار وقت خود را برای تمیز کردن درب داخلی منزلتان صرف کنید “کوتاهی نکنید”

همه درب های در معرض گرد و غبار گهگاه ، لکه های دست و یا هر چیز دیگری قرار میگیرند که اگر هر چند وقت تمیز نشود و روی هم انباشه شود باعث ضربه به چوب درب میشود که این ضربه طول عمر درب را به سرعت کاهش میدهد.

بخوانید :   قیمت درب ضد سرقت اردبیل

برخلاف درب های چوبی جامد ، درب های چوبی مهندسی از مقاومت بالایی در برابر رطوبت برخوردار بوده و در معرض آسیب ، رطوبت و ساییدگی قرار ندارند. تمیز کردن درب های چوبی مهندسی بسیار ساده است ، آنها با یک هسته پایدار و یک گزینه نهایی مانند روکش ، لمینت یا رنگ جامد همراه هستند اما دربهای چوبی جامد از نظر طبیعت متخلخل هستند و برای حفظ درخشش خود به موم چوب احتیاج دارند. با این وجود ، دربهای چوبی مهندسی شده متخلخل نیستند و به واکس یا جلا چوب احتیاج ندارند.

پاک کردن ساده درب با یک پارچه مرطوب و آغشته به محلول صابون ملایم و آب کافی است تا از یک درب داخلی براق و جذاب اطمینان حاصل شود.  در صورت نیاز به تمیز کردن درب با هر چیزی که قوی تر از آب باشد ، باید مشخصات درب و روش های درمانی آن را بررسی کنید چرا که ممکن است آسیب به درب موارد شوند “از استفاده از مواد شوینده ی قوی در تمیز کردن درب داخلی شدیدا خودداری کنید”

پس برای تمیز کردن درب داخلی منزلتان به دستمال و آب و شوینده نیاز دارید تا بتوانید از یک درب کثیف و رنگ و رو رفته یک درب تمیز و جدید بسازید.

-نحوه خشک کردن دربهای داخلی

چوب در صورت قرار گرفتن در معرض رطوبت زیاد ، باعث پوسیدگی چوب میشود.الیاف چوب اگر در زندگی خود آب را حس کنند سریع واکنش نشان میدهند و آب را جذب میکنند و با انجام این کار منبسط می شوند و سپس خشک می شوند. حتی اگر این اثر تابشی جزئی باشد ، با گذشت سالها می تواند منجر به کاهش طول قابل توجهی برای درب شود. به همین ترتیب ، مهم نیست که هنگام پاک کردن سطح چوب از آب زیادی استفاده نکنید بلکه استفاده از آب زیاد برای چوب ضرر  دارد بخصوصا اگر خشک نشود و در یک محیط مرطوب درب واقع شده باشد.میتوایند برای خشک کردن درب ، از پارچه ای خشک و بدون پرز استفاده کنید تا آب اضافی را گرفته و جلو مشکلات بعدی را بگیرید.

در زمستان اگر تصمیم به تمیز کردن درب خود با آب دارید حتما محیط گرمی برای آن فراهم کنید تا سریع خشک شود و آب به درب ضربه وارد نکند.

بخوانید :   درب ضد سرقت و درب چوبی گروه صنعتی doorisgroup

برای افرادی در شمال کشور زندگی میکنند (هوای همیشه مرطوب ) پیشنهاد میشود از دستمال کمی مرطوب به آب استفاده کنند و سعی کنند درب خود را کامل خیس نکنند چرا که خشک نشدن آن دردسر هایی به همراه خود دارد.

اگر مشغول تمیز کردن درب فلزی یا پلاستیکی هستید ، این نگرانی چندان فشرده کننده نیست  زیرا هیچ نگرانی یا پیچ خوردگی وجود ندارد و شما میتوانید به راحتی بدون هیچ دغدغه ای به تمیز کردن درب خود بپردازید اما مراقب باشید که زیاده روی نکنید “آخرش پشیمانی به بار می آورد”

2.از بررسی موم و لولا درب داخلی اجتناب نکنید “ضربه سختی به درب وارد میکند”

مهر و موم های نامناسب نصب شده یا سست می تواند باعث ضعف نصب درب شما شود و منجر به آسیب بیشتر شود. یک بازرسی ساده بصری می تواند به شما در کشف هرگونه اختلاف نظیر لولا یا مهر و موم فرسوده کمک کند. برای ایمنی و امنیت بهتر باید لولا های فرسوده تعویض شود. بررسی کنید که لولا ها به درستی تعبیه شده اند یا نیاز به سفت شدن ندارند. ببینید که آیا همه مهر و موم دست نخورده هستند و هیچ گونه اختلاف بین هم ندارند. یک گرد و غبار ساده با یک پارچه خشک می تواند به شما در تمیز کردن هرگونه گرد و غبار در اطراف مهر و موم ها کمک کند. این کار را به یک نکته تبدیل کنید تا هر چند ماه یکبار از مهر و موم و لولاهای دربهای داخلی خود اطمینان حاصل شوید “یک زمان کمی در زندگی خود به این کار اختصاص دهید البته اگر دوست ندارید درب داخلی منزلتان زشت و بد و خراب شود”

3.عملکرد صحیح دسته ها و قفل ها را تضمین کنید“هر چند وقت یکبار قفل ها را جک کنید”

با گذشت زمان ، دستگیره ها و قفل ها از اثر سایش رنج می برند و منجر به مکانیسم های قفل شدن ضعیف می شوند. این کار را به یک وظیفه و کاری که باید و صد در صد انجام شود تبدیل کنید تا هر شش ماه یک بار عملکرد همه دربها ، دستگیره ها و قفل های خانه خود را بررسی کنید. برای چک کردن دسته درب ، آن را مانند حالت عادی به آرامی حرکت دهید و بررسی کنید که آیا مکانیسم قفل هموار رخ می دهد یا خیر. اگر رخ دا از آن چشم پوشی نکنید و سریعا پیگیری کنید .

بخوانید :   انواع درب ضد سرقت ایرانی در مدل و قیمت های مختلف

شاید برای شما هم رخ داده باشد که قفل درب داخلی منزلتان دیر باز میشود یا چند بار باید پشت سرم هم دستگیره را فشار دهید این همان چیزی است که بالا گفته شد” پس پشت گوش نیندازید و به آن توجه کنید”

-راه حلی برای نگهداری از سخت افزار درب

قطعات متحرک مانند غلتک ، قفل و یا لولا که در بالا گفته شد ممکن است گاهی اوقات نیاز به روغنکاری داشته باشد تا کارایی آنها مانند اول شود و مشکلی برایتان پیش نیاورد”پس یک روغن کاری ساده ممکن است جلوی خراب شدن لولا و قفل را بگیرد”

 

در پایان باید بگوییم که دربهای تمیز و مرتب چشم انداز مثبتی را ایجاد می کنند و به شما کمک می کند تا اولین ظاهر خوب و تمیز را در ذهن میهمانان خود ایجاد کنید.یک روش تمیز کردن ساده متشکل از گرد و غبار ، تمیز کردن با یک پارچه مرطوب و به دنبال آن بازرسی از مهر و موم ، لولا ، دستگیره و قفل ایجاد کنید که در بالا توضیح داده شد .

اگر به دنبال درب داخلی با کارایی بالا هستید ، جستجوی شما در این مطلب به پایان می رسد. شما می توانید طیف گسترده ای از درب های چوبی و درب ضد سرقت با مدل ها و طرح های جذاب و دیدنی، در برند ها متفاوت را در گروه صنعتی دریس شاهد باشید و همچنین در هر شهری که زندگی میکنید میتوانید درب گروه صنعتی دریس را داشته باشید “دریس همیشه طرحی جدید دارد “پس به محصولات ما سری بزنید مطمعن باشید شما هم از دیدن این همه طرح های جذاب شگفت زده خواهید شد”

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *