مزایا و معایب درب چوبی

درب-ضد-حریق
درب های ضد حریق را بهتر بشناسید
ژانویه 15, 2020
درب داخلی
مزایا تعویض درب داخلی قدیمی منزل
ژانویه 18, 2020
درب چوبی

مزایا و معایب درب چوبی

آیا شما در حال تصمیم گیری در مورد نوع درب منزل یا محیط کار خود هستید ؟ در خرید دچار تعلل هستید ؟ نمیدانید چه دربی بخرید ؟ برای اینکه روند تصمیم گیری شما ساده و راحت باشد ، تصمیم گرفتیم که مزایا و معایب درب چوبی را برای شما ذکر کنیم ، بنابراین اگر درب چوبی در لیست انتخابی شما وجود دارد شما میتوانید با مطالعه این مطلب تصمیم نهایی خود را بگیرید.

مزایای درب چوبی

درب های چوبی از مزایای زیادی برخوردار هستند که برای فهمیدن مزایای آن به خواندن ادامه دهید شک نکن با چیز های جذاب و باورنکردنیی رو به رو خواهی شد.

البته بسیاری از مردم این تصور را دارند که درب های چوبی بیشتر زیبایی دارند و روی زیبایی می چرخند ، اما صبر کنید ، زود تصمیم نگیرید ، چیزی بیش از آنچه که چشم را جلب میکند وجود دارد !

در زیر با لیست کامل مزایای درب چوبی آشنا خواهید شد.

 • چوب عایق خیلی خوبی است!

برای شروع ، خوب است که در مورد چوب آن کمی بحث کنیم ، درب های چوبی به دلیل ترکیب طبیعی آنها از چوب معمولا تحت تاثیر دما قرار نمیگیرند.

درب های چوبی ارباب واقعی در حفظ درجه حرارت ایده آل در منزل یا محل کار شما هستند.

چوب از ارزش بالایی برخوردار است ، بنابراین دربهای چوبی به میزان کمی تحت تاثیر تغییرات دما و آب و هوا قرار میگیرند.

چوب هدایت کننده گرماست و باعث شده که آن تبدیل به یکی از بهترین عایق های موجود در بازار تبدیل شود.

شما می توانید با استفاده از برخی مواد مانند رنگ را روی درب های چوبی بمالید که در واقع این کار می تواند آن را در برابر درجه حرارت ، نور خورشید و انواع مختلف هوا مقاوم تر کند.

در طول تابستان ، یک درب چوبی منزل و محل کار شما را تازه نگه می دارد و گرمای بیرون را دفع می کند و اجازه ورود به هوا را نمیدهد.

در طول زمستان ، یک درب چوبی باعث می شود فضای منزل یا محل کار شما گرم شود و اجازه نمی دهد هوای گرم منزل شما فرار کند. بنابراین ، بدون توجه به آب و هوا ، درهای چوبی در ثابت نگه داشتن دما بسیار عالی هستند .

نکته دیگر از دید عایق این است که دربهای چوبی نسبت به سایر مواد در نگه داشتن بیشتر صداها بسیار کارآمد هستند و جلوی خارج و داخل شدن صدا به منزل میگیرد.

بنابراین ، شما باید از نصب چنین دربی در منزل و محیط کارتان شگفت زده شوید و از درب خود لذت ببرید اما هنوز راه زیادی برای تصمیم گیری شما مانده پس عجله نکنید ، درب گروه صنعتی doorisgroup بهترین گزینه برای خرید و نصب درب چوبی میباشد “تصمیم با شماست که میخواهید جزو گروه doorisgroup باشید یا خیر”

 • برق

چوب هدایت کننده برق نیست بنابراین در صورت اتصال کوتاه به امنیت ملک شما کمک می کند.

 • نگاه کلاسیک

به علاوه دربهای چوبی جلوه ای بسیار کلاسیک  و مدرن دارند. چوب غالباً با ظرافت همراه است و باعث میشود خانه شما زیبا تر نشان داده شود اما چوب را می توان هر رنگی رنگ کرد. دربهای چوبی محدودیت رنگی ندارند. این مهم ترین مزیت درب چوبی است که شما با سایر درب های دیگر آن را به دست نخواهید آورد ، این مزیت منحصر به فرد است و فقط و فقط مختص درب چوبی است .

 • بدون زنگ

به راستی که یک درب ورودی منزل می تواند موضوع ناراحت کننده ای از فرسودگی ها باشد. با این حال ، دربهای چوبی به دلیل استفاده از مواد آشکار ، علاوه بر اینکه زنگ زدگی ندارند ، در مقابل باران ، باد و … نیز مقاوم هستند.

 • امید به زندگی

همانطور که قبلاً ذکر شد درب های چوبی از دوام بالایی برخوردار هستند. بنابراین ، امید به زندگی دربهای چوبی خوب اگر به درستی نگهداری شود ، بسیار زیاد است. آنها می توانند برای یک عمر دوام آورند به شرطی که از رسیدگی آنها غافل نشوید.

 • تعمیر و نگهداری ارزان تر و آسان تر

تعمیر و نگهداری درب های چوبی در مقابل درب های آلمینیومی بسیار آسان تر است  و برای تعمیر آنها نیاز به هزینه زیادی ندارد و شما میتوانید با ارزان ترین قیمت درب چوبی منزلتان را تعمیر کنید.

 • تغییر

درب های چوبی قابلیت اصلاح شدن دارند ، این گفته به این معناست که شما میتوانید موقیت و شکل را به طور کامل تغییر دهید.

 • زیبا و دل انگیز

بدون شک ، ما مجبور به ذکر زیبایی در انتخاب درب هستیم چرا مجبور ؟ چون همه ما به دنبال زیبا ترین چیز ها هستیم ، زیبایی را دوست داریم ، دوست داریم هر چیزیکه در اطراف ماست زیبا باشد”هیچ کس از زیبایی بدش نمی آید” یکی از مزیت های درب چوبی همانطور که در بالا گفته شد قطعاً زیبایی آن است! اگر به دنبال دربی هستید که از دیگران متمایز باشد و خاص بودن را ترجیح میدهید ، قطعاً این درب پاسخ گوی شماست چرا که ظرافت را برای شما به ارمغان می آورند “ساده در حین شیک بودن” از نظر صداقت باید بگوییم که این پتانسیل را دارند که در هر خانه یا محیط کاری را ، مرکز توجه دیگران قرار دهند.

بخوانید :   درب ضد سرقت ترکیه ای + مشخصات و انواع مدل های آن

خب تا الان شما با مزایای درب چوبی به طور کامل آشنا شدید وقت آن رسیده که مضرات این نوع درب ها را هم بدانید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

معایب درب های چوبی

 • اولین عیب آن که مهم ترین عیب آن محسوب میشود “پوسیدگی” است.

از آنجا که چوب رطوبت را جذب می کند ، این باعث پوسیدگی چوب می شود. برای جلوگیری از این امر باید از خدمات تعمیر و نگهداری استفاده کرده و دربها را با لاک ضد آب رنگ کنید تا از بروز این مشکل جلوگیری شود.

چوب می تواند سالها دوام داشته باشد ، اما باید به نگهداری دوره ای پرداخت و زمان کمی از زندگی را به نگهداری و مراقبت درب چوبی اختصاص دهیم .

 • نگهداری

برای نگه داشتن چوب در بهترین حالت ، باید مرتب نگداری شود. این خیلی چیز منفی به حساب نمی آید یا باعث ترس و منصرف شدن شما از خرید شود هرچیزی مزایا و معایبی دارد اما شما میتوانید با نگهداری درست مزایا را افزایش و معایب را کاهش دهید “همه چیز به شخص شما بستگی دارد” زیرا اگر در مورد آن فکر می کنید ، همه مواد در هر زمان نیاز به نگهداری دارند ، اما همیشه بهتر است برای حفظ عظمت آن ، تعمیر و نگهداری منظم را روی درب های چوبی انجام دهید .

نیاز به نگهداری نیز گاه به گاه شامل یک لایه رنگ است. در واقع درب شما به آن احتیاج زیادی دارد! چوب از یک ارگانیسم زنده به وجود می آید ، به همین دلیل اجتناب ناپذیر است و با گذشت سالها شروع به پیر شدن میکند. به همین دلیل است که شما نیاز دارید که زندگی جدیدی را با یک کار نقاشی به روشی منظم زنده کنید.

مهم است که همیشه درب چوبی خود را با یک پوشش خوب از چوب محافظت کنید ، بنابراین حتماً از هرگونه شرایط آب و هوایی که ممکن است بر آن تأثیر بگذارد محافظت می کند و همچنین مفید بودن آن را طولانی می کند.

اگر بنا به دلایلی برای تعمیر درب خود به کمک نیاز دارید یا نیاز به تغییر آن دارید ، گروه صنعتیdoorisgroup به شما کمک میکند.

 • هزینه

هزینه ی درب چوبی مرغوب می تواند بسیار گران باشد. اگر می خواهید بهترین کیفیت را داشته باشید ، باید هزینه های بیشتری را خرج کنید. البته این یک سرمایه گذاری بلند مدت است زیرا اگر پول خود را با کیفیت خوب خرج کنید ، بدیهی است که درب چوبی به وضوح طولانی تر عمر خواهد کرد.

 • نفوذ موریانه ها

هر درب چوبی می تواند نمایانگر قرار گرفتن در معرض موریانه ها باشد ولی شما میتوانید با نگهداری های خود جلوی این موریانه ها را بگیرید.

موریانه ها شاید بدترین دشمن از چوب باشند ، آنها ناخوشایند هستند. در کمترین علامت موریانه شما باید برای از بین بردن آنها اقدام کنید .این حشرات تمایل دارند که به چوب های تصفیه نشده حمله کنند ، به همین دلیل ما به اهمیت نگهداری اشاره کردیم تا موریانه ها نتوانند سوراخ هایی را سوراخ کرده و تولید مثل کنند.

بخوانید :   تفاوت بین درب چوبی خالص و درب غیر خالص

چوب ماده ای ظریف است و به همین دلیل باید مراقب موریانه ها باشید و همه چیز را به بهترین وجه ممکن داشته باشید ، بهترین کاری که می توانید انجام دهید رنگ آمیزی درب خود است ، بنابراین حتماً از آن در برابر رطوبت و حشرات محافظت کنید.

اگر مقایسه ای بین مزایا و معایب درب چوبی انجام دهید ، متوجه خواهید شد که سود بیشتری در خرید درب چوبی خواهید کرد. به خاطر داشته باشید که بیشتر مضرات مربوط به عدم نگهداری است. بنابراین اگر نگهداری شما به روز باشد و هر از گاهی به درب چوبی منزلتان نگاهی بیاندازید میتوانید جلوی عیب های آن بایستید و دیگر لازم نیست نگران آنها باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *