درب های ضد حریق را بهتر بشناسید

درب داخلی
انتخاب درب تمام چوب داخلی ساختمان
ژانویه 14, 2020
درب چوبی
مزایا و معایب درب چوبی
ژانویه 17, 2020
درب-ضد-حریق

درب ضد حریق

درب های ضد حریق به درب های ضد آتش معروف هستند ، در ادامه خواهید فهمید دلیل انتخاب این اسم چیست!

فهرست مطالب

  1. درب ضد حریق چیست؟
  2. دربهای ضد حریق از چه مواردی ساخته شده اند؟
  3. سه نکته مهم درب های ضد حریق که باید به آن توجه کنید!!
  4. درب های ضد حریق چه اهمیتی در خانه ی شما دارند؟
  5. چگونه درب ضد حریق با کیفیت انتخاب کنیم ؟

درب ضد حریق چیست؟

دربهای ضد آتش دربهای ویژه ای هستند که برای مهار آتش ساخته شده اند و از انتشار آن برای یک دوره زمانی خاص جلوگیری می کنند و فرصت فرار را به شما میدهد. سهم قابل توجهی یک ملک ، دربهای ضد آتش آن است که دارای کاربرد هایی در مجتمع تجاری و مسکونی هستند”نجات جان شماست”

اما به نظر شما چرا باید از این درب های ضد حریق استفاده کرد ؟درب های ضد حریق به ظاهر ساده و چشم گیری هستند اما کاربرد عالیی دارند مخصولا برای بیمارستان ها و مجتمع ها.

طبق تحقیقی که توسط بهداشت و درمان کودکان صورت گرفته است ، اکثر حوادث ناشی از آتش سوزی منجر به مرگ کودکان در خانه ها اتفاق می افتد و این امر حاکی از نیاز به تدابیر سریع ایمنی آتش سوزی است ، کودکان نمیتوانند سریع خود را نجات دهند و به موقع فرار کنند اصلا بعضی از همین کودکان قدرت فرار ندارد ، این درب ها همانطور که در بالا گفته شد جلوی انتشار آتش را میگیرد آن وقت است که اجازه فرار به آنها داده میشود.

اگر جان بچه شما برایتان مهم است ؟ اگر در آپارتمان زندگی میکنید ؟ اگر جواب به سوالات بله است که پیشنهاد ما به شما خرید درب ضد حریق میباشد “ضرر نخواهید کرد”

بخوانید :   5 سوال درباره درب ضد حریق

درست است درب های ضد حریق ظاهر ساده ای دارد ولی در حین ساده بودن محافظت جان شما هستند و شما را از شعله های آٖتش نجات میدهد به راستی که جان شما مهم است یا زیبایی درب ؟ قطعا جان برای شما مهم تر است پس همین حالا تصمیم خود را بگیرد زیبایی درب مهم است یا جان شما !!

اگر در جستجوی درب های ضد حریق هستند این مطلب راهنمای خوبی است و به شما در گرفتن تصمیم کمک میکند.

دربهای ضد حریق از چه مواردی ساخته شده اند؟

دربهای آتش نشانی مخصوصاً برای مهار و سرکوب آتش در مدت زمان مشخص ساخته شده و زمان کافی را برای سرنشینان برای فرار از خانه خود فراهم می کنند.این درب دارای درجه حرارت آتش معمولی دارای یک ماده هسته جامد و یک قاب درب بر اساس سطح مورد نظر از مقاومت در برابر آتش است. به طور کلی ، مدت زمان مقاومت در برابر آتش از 30 دقیقه تا 120 دقیقه است ، در نتیجه دربهای دارای درجه یک آتش مطابق با استانداردهای بین المللی ایمنی در برابر آتش هستند.

سه نکته مهم درب های ضد حریق که باید به آن توجه کنید!!

درب ها ضد حریق که در صورت بروز مشکل می توانند آتش سوزی را دفع کنند ، اگر به درستی بسته نیشوند و مهر و موم نشوند در صورت نیاز از هدف(وظیفه) خود استفاده نمیکنند که باید به سه نکته ای که قصد داریم در ادامه توضیح دهیم کاملا دقت کنید .

1. شکاف های درب را بررسی کنید

اگر دربهای حریق چوبی هرگونه شکافی در اطراف قاب درب آنها وجود داشته باشد ، در صورت بروز مشکل ممکن است نتوانند آتش را مهار کنند. برای اطمینان از اینکه در هنگام نیاز، دربهای با درجه آتش سوزی شما خراب نشوند ، هر زمان که یک بررسی معمول انجام  میدهید ، شکافهای درب خود را هم بررسی کنید. در حالت ایده آل ، درب های دارای درجه حریق باید دارای شکاف 3 میلی متر در قسمت بالا و کنار قاب درب باشند ، در حالی که در پایه ، فاصله ایده آل 7 میلی متر است. “حتما این نکته را رعایت کنید”

بخوانید :   رنگ درب داخلی منزل شما در مورد شما چه میگوید؟

2. جستجوی مهرهای آسیب دیده

درب های دارای درجه حرارات آتش ، در ورودی اصلی درب آنها ، نوارهایی نصب شده است که در هنگام بروز هر گونه مشکلی ، از پخش دود و آتش جلوگیری میکنند ، این درب های در صورت آسیب دیدگی وظیفه دارند که درجه آتش را شکست دهند ،پس در صورت بررسی درب ، از سالم بودن مهر و موم های درب خود اطمینان حاصل شوید و در صورت خرابی اقدام به تعویض سریع آن کنید”پشت گوش نیندازید که منجر به پشیمانی میشود”

3. جستجوی لولای شل شده

یکی دیگر از بخش های مهم درب های ضد آتش ، لولای آن داست که باید مورد بررسی قرار گیرد ، اطمینان حاصل شوید که تمام لولا ها به سختی روی قاب درب محکم شده اند و هیچ کدام از پیچ های آن شل یا خراب نشده است.

لولای درب آتش را سالم نگه میدارد، بنابراین در صورت یافتن لولا شل ، لازم است پیج را محکم کنید و یا در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

این سه نکته را در ذهن خود بسپارید و هر از گاهی به گوشه ذهن خود نگاهی بیاندازید ممکن است آن نکته که از نظر شما بی ارزش باشد نجان شما را نجات دهد.

درب های ضد حریق چه اهمیتی در خانه ی شما دارند؟

دربهای ضد آتش یک هنجار در اکثر محل های تجاری است ،  محیط های مسکونی می توانند از نصب درب های دارای درجه حریق نیز بهره مند شوند.مکان هایی مانند آشپزخانه و اماکن نشیمن که دارای شومینه هستند تمایل دارند میزبان اجسام قابل اشتعال باشند و آنها را در معرض حوادث آتش سوزی قرار دهند. نصب دربهای ضد حریق می تواند در صورت بروز حادثه آتش سوزی کمک شایانی کند و این اطمینان را به شما می دهد که از خانواده شما در برابر خطرات آتش سوزی و حوادث محافظت می کنند “این بستگی به انتخاب شما دارد اگر درب ضد حریق را انتخاب کردید دیگر نگران بقیه مشکلات نباشید این درب خودش به آنها رسیدگی میکند”

بخوانید :   پاک کردن دربی چوبی ورودی با چند روش ساده

چگونه درب ضد حریق با کیفیت انتخاب کنیم ؟

همانطور که در بالا بحث شد ، درب های دارای درجه آتش از اهمیت اساسی و مهمی در هر نوع ملک برخوردار هستند “به طوری که هر ملکی خواستار داشتن اوست”

نحوه انتخاب شما باید به گونه است باشد که یک تولید کننده ی معتبر را انتخاب و درب ضد حریق را برای ملک خود بخرید ، توصیه میشود قبل از خرید با این نوع درب ها به طور کامل آشنا شوید بعد اقدام به خرید آن کنید.

 

دیگر به پایان مطلب رسیده ایم ، جستجوی شما در این مطلب به پایان میرسد و شما می توانید با خرید درب ضد حریق آغازی جدید برای خود و خانواده خود ایجاد کنید “شروع پر از راحتی و آرامش”

درهای دارای درجه آتش سوزی گزینه های مناسبی برای فضاهایی است که در معرض آتش سوزی هستند ، مانند آزمایشگاه ها ، موسسات آموزشی ، تأسیسات صنعتی ، بیمارستان ها و سایر مراکز

تصمیم خود را برای گرفتن این محاظ  جان بگیرید و نگران قیمت هم نباشید ، گروه صنعتی doorisgroup با تولید درب ضد حریق ارزان اما با کیفیت صد در صد تضمینی در رنگ های متنوع و زیبا به شما عزیزان عرضه میکند “نجات جان شما اولویت ماست”

پس همین حالا بهترین درب ضد حریق را از آن خود کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *